o nas - UiP

Idź do spisu treści

Menu główne:

o nas

 


Urszula 
z wykształcenia filolog i tłumacz. W 1997 r. rozpoczyna naukę złotnictwa w pracowni i galerii męża Pawła w Niemczech.
Jej specjalnością i znakiem rozpoznawczym jest biżuteria robiona na drutach - kolie, bransoletki, koczyki, chusty, krawaty, torebki, sznury kamieni „ubrane w srebrne sweterki”. Bardzo ceni lata współpracy z Grażyną Hase przy realizacji pokazów mody, do których projektowała biżuterię ze „srebrnej dzianiny”. Biżuteria do spektakli teatralnych reżyserowanych przez Szymona Bojko to kolejne ważne doświadczenie na jej drodze artystycznej. Wystawy, nagrody, muzea no i nabywcy z różnych zakątków świata i inne mniej lub bardziej ważne wydarzenia, z których najważniejsze jest to że robi to co lubi.
Jest członkiem STFZ, ZPAP „Polska Sztuka Użytkowa” oraz
Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów.
 
 
Paweł Marcin 
Z urodzenia Lubuszanin, z wychowania Galicjanin. Studiuje na Uniwersytecie Warszawskim.
Pracując jako dziennikarz w PRiTV marzy o tworzeniu biżuterii. W wolnych chwilach „terminuje”
w różnych warsztatach, uczy się projektowania i historii sztuki na kursach przygotowujących do tytułu Mistrza Rzemiosł Artystycznych. Pod koniec lat 70-tych otwiera własny warsztat, zaczyna projektować i tworzyć biżuterię. Uczestniczy w pierwszych wystawach, zdobywa nagrody. Na początku lat 80-tych emigruje do Niemiec, gdzie z powodzeniem kontynuuje prace artysty plastyka. Swoboda w dostępie do srebra, złota i kamieni, kontakt z
najnowszymi technikami wpływa na dalszy rozwój artystyczny. Zostaje przyjęty do Związku Artystów Plastyków. Organizuje i uczestniczy w wielu wystawach, prowadzi kursy złotnictwa, bierze czynny udział w życiu środowiska artystycznego. W 1989 przejmuje galerię biżuterii wraz z pracownią. Staje się ona znanym miejscem wystaw europejskich złotników, malarzy i rzeźbiarzy.
Kontakty z STFZ i polskim środowiskiem artystycznym skłaniają go do powrotu do kraju. Wraca wraz z żoną Urszulą do Warszawy gdzie od 1998 wspólnie prowadzą pracownię. Współpracuje z Grażyną Hase, Szymonem Bojko, Ryszardem Bugajskim. Pisze o złotnictwie, uczestniczy w wystawach, jest we władzach STFZ. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach i kościołach.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego